سالار سرویس

تعمیر هیلتی با سالار سرویس

تعمیرات تعمیر هیلتی در انواع سایز پذیرفته می‌شود

یکی از خدمات زیر مجموعه سرویس یخچال در سالار سرویس ، تعمیرات هیلتی می‌باشد. تکنسین‌های تعمیر هیلتی در مجموعه ما با عیب یابی اصولی و دقیق، قطعات معیوب را تشخیص داده و با توجه به شرایط، آنها را تعمیر و یا تعویض می نماییم. برای تعمیر هیلتی فقط کافی است با شماره های قید شده در زیر تماس بگیرید. همچنین با پر کردن فرم روبرو همکاران ما با شما تماس می گیرند تا درخواست و اطلاعات شما را ثبت کنند. تکنسین های ما در صورت نیاز سریعا به محل اعزام می شوند.

اطمینان از کیفیت تعمیر هیلتی با سالار سرویس

فرم درخواست تعمیرات

تعمیر هیلتی

 

ابزار هیلتی یا چکش تخریب یکی از انواع ابزارهای برقی است که در زمینه صنعت ساختمان سازی بسیار استفاده می شود ولی این دستگاه هم به مرور زمان دچار استهلاک و خرابی می شود که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی تعمیر هیلتی می پردازیم.

 

هیلتی یا چکش تخریب چیست ؟

برای درک بهتر از موضوع تعمیر هیلتی بهتر است که ابتدا با این دستگاه آشنا باشید. هیلتی یکی از دستگاه های تجهیزات ساختمانی است که دارای انواع مختلفی می باشد و برای تخریب مکان های سخت مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه قدرتمند و قوی برای کارهای سنگین و سخت کاربرد دارد. از مشخصات این دستگاه دارای یک مته فولادی سرسخت و دارای نوک تیز است که تحت تاثیر قدرت فرکانس موتور که در بطن هیلتی است با ضربه قدرتمند و ناگهانی باعث عملیات تخریب می شود. در بطن این دستگاه قدرت گردشی موتوربرقی تبدیل به قدرت ضربه ای می شود که این قدرت به طرف مته ها هدایت و تخریب انجام می شود.

هیلتی یا چکش تخریب چیست ؟

 

کاربرد هیلتی چیست ؟

قبل از بررسی تعمیر هیلتی به کاربرد آن اشاره می کنیم که از این دستگاه برای تخریب سازه های سرسخت بتنی و یا انواع حفاری ها استفاده می شود که به طورکلی این دستگاه برای تخریب کردن طراحی شده است.

 

طرز کار هیلتی

دستگاه هیلتی دستگاهی قدرتمند است که دارای یک بدنه سنگین وزن و یک دسته برای هدایت می باشد که در بدنه آن موتور که باعث ایجاد فرکانس ضربه می شود که این فرکانس قدرتمند به سمت مته حرکت و بخش های سرسخت را با سرعت تخریب می کند. روش کار این دستگاه بدین صورت است که ورود جریان برق یا استاتور یا بالشتک دستگاه روتور به چرخش در می آورد و با دنده و شاتون و پیستون در داخل سیلندر به حرکت در می آید. حرکت این پیستون باعث مکش در قسمت ضربه زدن دستگاه می شود و دستگاه شروع به ضربه زدن می کند که ضربات قلم یا نوک مته باعث ایجاد تخریب در سازه می شود که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت سالار سرویس به صورت آنلاین ارتباط و در زمینه تعمیر هیلتی مشاوره و راهنمایی بگیرید.

 

نکات مهم در نگهداری و تعمیر هیلتی

در هنگام کار یا نگهداری و تعمیر هیلتی باید به این نکات توجه کرد:

اگر کار کردن با دستگاه غیر اصولی باشد عمر مفید دستگاه کاهش و استهلاک پیدا می کند مثلا در دستگاه های هیلتی با یک فشار عمودی باید با دستگاه کار کرد و از اهرم کردن آنها به اطراف خودداری کرد چون اهرم کردن باعث تخریب و آسیب به دستگاه می شود. نکته دیگر این است که تعمیرکار هنگام تعمیر پین قلم گیر را تعویض و پین قلم گیر نو استفاده کند چون پین ها در زمان کار کردن دچار خوردگی می شوند و نیاز به تعویض دارند. نکته بعدی برای بستن پیچ ها از چسب مخصوص رزوه استفاده شود تا پیچ ها در حال کار کردن شل نشود و به دستگاه آسیب نرساند. نکته دیگر از قلم شش گوش استفاده شود و همچنین در هنگام کار تعداد ضرباتی که دستگاه در دقیقه وارد می کند و قدرت هر ضربه نشان دهنده میزان تخریبی است که لازم است انجام شود که باید به آن توجه کرد. همچنین زمانی که هیلتی ضربه محکم وارد نمی کند یا قدرت کافی برای ضربه زدن را ندارد باید بخش های مختلف آن را کنترل کنید تا به قطعه خراب مورد نظر برسید و آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

نحوه نگهداری و سرویس هیلتی

وقتی در مورد تعمیر هیلتی صحبت می شود باید قبل از آن به خوبی نگهداری شود تا نیاز به تعمیر نباشد . هیلتی دستگاه بسیار قوی است که در صنعت ساختمان سازی از آن بسیار استفاده می شود و در اصل برای نگهداری و مراقبت از آن باید آن را روی پایه قرار داد تا از افتادن ، خاک خوردن و ورود پلیسه آهن به داخل آن جلوگیری شود. این دستگاه باید از رطوبت و حرارت دور باشد . تمیز کردن شیارهای تهویه آن باید به موقع انجام شود. همچنین مراجعه به تعمیرگاه برای تعویض ذغال ، گریس کاری ، سرویس کاری باید به موقع انجام شود. یکی دیگر از موارد مهم این است که نشت روغن نداشته باشد که مشکل از واشرهای متعدد روغن است که تعویض آنها نیاز به متخصص دارد.

 

خرابی و تعمیرات لازم دستگاه هیلتی

خرابی های که ایمنی چکش تخریب یا هیلتی را مختل می کند ، خرابی های که تجهیزات الکتریکی هیلتی را تخریب ، خرابی های که از قلم گیر و نگهدارنده آن ایجاد می شود.

خرابی و تعمیرات لازم دستگاه هیلتی

 

ایرادات متداول در هیلتی

تعمیر هیلتی بستگی به تعمیر قسمت برقی که شامل تعمیر دو شاخه ، کابل برق ، ورودی بخش کلید موتور ضربه زننده ، کلیدهای قفل کن که تعمیر قسمت مکانیکی آن شامل بلبرینگ ، قلمگیر ، گیربکس است.

 

نکات قابل توجه در تعمیر هیلتی

برای تعمیر هیلتی باید از قطعات اورجینال استفاده کرد که قطعه غیر اورجینال و تقلبی باعث خرابی دستگاه می شود. استفاده از ذغال مرغوب که به ذغال آلمانی معروف است بسیار اهمیت دارد چون موجب انتقال بهتر جریان در آرمیچر می شود و از آسیب به دستگاه جلوگیری می کند . استفاده از بلبرینگ ، رولبرینگ ، چرخ دنده های با کیفیت در تعمیر گیربکس هیلتی لازم و ضروری است. استفاده از آرمیچر و بالشتک با کیفیت و غیره که باید به آن توجه کرد و عملکرد دستگاه را بالا می برد که به همین منظور شما می توانید به سایت سالار سرویس مراجعه و نحوه تعمیرات انواع چکش تخریب را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد تعمیر هیلتی صحبت کردیم که یک ابزار بسیار قدرتمند است که باید سرویس دهی دوره ای آن به موقع انجام شود تا بتوانید از آن برای مدت طولانی استفاده کنید که به طور کلی می توان گفت که هیلتی یک وسیله کاربردی برای عملیات های تخریبی است که با فشار و نیروی بالا کار می کند و شکستن انواع سنگ های سخت و مقاوم را می توان با این دستگاه انجام داد  که به همین منظور شما می توانید با شرکت سالارسرویس ارتباط و از نحوه خرید هیلتی اطلاع حاصل کنید.

 

اسکرول به بالا