سالار سرویس

تعمیرات پلوپز با سالار سرویس

تعمیرات پلوپز در انواع سایز پذیرفته می‌شود

یکی از خدمات زیر مجموعه سرویس یخچال در سالار سرویس ، تعمیرات پلوپز می‌باشد. تکنسین‌های تعمیرات پلوپز در مجموعه ما با عیب یابی اصولی و دقیق برد یخچال، قطعات معیوب را تشخیص داده و با توجه به شرایط، آنها را تعمیر و یا تعویض می نماییم. برای تعمیر برد یخچال فقط کافی است با شماره های قید شده در زیر تماس بگیرید. همچنین با پر کردن فرم روبرو همکاران ما با شما تماس می گیرند تا درخواست و اطلاعات شما را ثبت کنند. تکنسین های ما در صورت نیاز سریعا به محل اعزام می شوند.

اطمینان از کیفیت تعمیرات پلوپز با سالار سرویس

فرم درخواست تعمیرات

تعمیرات پلوپز

تعداد زیادی از مردم هستند که در خانه برای پخت برنج از پلوپز استفاده می کنند، پلوپزها در انواع و کیفیت های متنوعی به بازار عرضه می شوند اما هرچقدر هم پلوپز شما با کیفیت و از یک برند معتبر باشد باز هم ممکن است تحت شرایطی به تعمیرات پلوپز احتیاج پیدا کنید.

پلوپز یک دستگاه لوازم خانگی برقی حساس است که استفاده نادرست و غیر اصولی از آن موجب خراب شدن پلوپز می شود. معمولا شیوه راه اندازی و استفاده از تمام پلوپزها یکسان است و با وجود تنوع و داشتن برندهای مختلف همه آن ها از نحوه کارکرد یکسانی برخوردارند.

به دلیل حساسیت زیاد این دستگاه برقی برای تعمیر کردن آن حتما باید به تعمیرکاران متخصص و کاربلد مراجعه کنید که به خوبی بتوانند دستگاه شما را عیب یابی کرده و به تعمیر صحیح آن بپردازند.

آشنایی با پلوپز

پلوپز یک ابزار برقی مورد استفاده در آشپزخانه است که از آن برای بخارپز کردن یا جوشاندن برنج استفاده می شود. این دستگاه به صورت خودکار و به کمک جریان برق کار می کند.
اجزای اصلی پلوپز برقی شامل: بخش تولید کننده گرما، کاسه پخت و پز پلوپز، قسمت ترموستات و فیوز پلوپز می شوند. البته پلوپزهای جدیدتر و پیشرفته تر شامل بخش ها و حسگرهای پیشرفته تری نیز هستند که باعث می شود تعمیرات پلوپز های پیشرفته تر به تخصص بیشتری نیاز داشته باشد، اما به طور کلی مواردی که نام برده شد بخش های ثابتی هستند که در تمام نمونه های پلوپز به چشم می خورند.
شیوه عمل پلوپز و انجام پخت برنج توسط آن خیلی پیچیده نیست و این گونه است که در مرحله اول لازم است شما کاسه پخت و پز پلوپز را با مقدار مناسب و مورد نیاز از آب و برنج پر کنید.
و پس از روشن کردن پلوپز منبع تولید گرمای پلوپز شروع به کار می کند و آب را تا رسیدن به نقطه جوش گرم می کند، این افزایش دما و جوشیدن آب تا تبخیر کامل آب موجود در پلوپز ادامه خواهد داشت و در لحظه ای که تمام آب بخار شود دمای محفظه نگهدارنده برنج از دمای جوش آب بیشتر است که موجب می شود ترموستات شروع به کار کند و منبع گرما را قطع کند.
در پلوپزهای ساده تر این مرحله پایان کار است و پلوپز خاموش می شود تا برنج وارد مرحله استراحت شود اما در مدل های جدیدتر و پیشرفته تر پلوپز دمای محفظه در یک حد ایمن نگه داشته می شود تا برنج موجود در آن همچنان گرم بماند.

مشکلاتی رایج برای انواع پلوپز

درست است که همانگونه که قبلا بیان شد پلوپزها ساختار بسیار ساده ای دارند و نحوه عملکرد و کار با آن ها بسیار راحت است اما بالاخره پلوپز هم یک دستگاه برقی است که ممکن است به هر دلیلی در طول زمان استفاده آسیب ببیند و دچار خرابی شود و درنتیجه شما را در فرایند پخت برنج با مشکل مواجه کند. پس نیاز به تعمیرات پلو پز اصلا امری دور از ذهن و غیرقابل پیش بینی نیست.
اگر مدت زیادی است که از پلوپز برقی برای پخت برنج استفاده می کنید احتمالا برای شما پیش آمده است که در نهایت یک برنج نپخته و یا گاهی اوقات سوخته از آن تحویل بگیرید.
تعداد زیادی از نقص هایی که برای پلو پز ایجاد می شود معمولا به علت عدم اطلاعات کافی برای راه اندازی و استفاده درست از پلوپز صورت می گیرد. به طور مثال باید اطلاع دقیق از نوع برنج مناسب و میزان آب مورد نیازی که در محفظه پخت و پز پلو پز می ریزید داشته باشید. درصورتی که قادر به تنظیم صحیح این مقدار نباشید نتیجه کار فقط تحویل گرفتن برنج نپخته یا سوخته نخواهد بود بلکه این کار می تواند خسارت جدی به دستگاه شما وارد کند.
در ادامه به چند مورد از شایع ترین نقص های ایجاد شده در پلو پز برقی اشاره می کنیم:
مشکل خاموش نشدن خودکار پلوپز برقی و درنتیجه سوختن برنج
پریدن فیوز هنگام روشن کردن و استفاده از پلوپز
وجود مشکل در بسته شدن در پلوپز
روشن نشدن دستگاه
و…


مشکل خاموش نشدن پلو پز

دلایل زیادی وجود دارند که باعث می شوند پلو پز برقی در زمان لازم خاموش نشود که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد:

1- عدم آشنایی با عملکرد پلوپز

یکی از دلایل ممکن است آشنا نبودن شما با نحوه کار و عملکرد پلوپز و درنتیجه عدم انجام تنظیمات مناسب توسط شما باشد.
در این صورت با کسب آشنایی بیشتر نیازی به انجام اقدامات تخصصی جهت تعمیرات پلو پز خود نخواهید داشت.

2- طراحی پلوپز

گاهی اوقات با وجود این که پلوپز شما کاملا سالم است به این دلیل که شما از طراحی و نحوه کار پلوپز آگاه نیستید ممکن است خیال کنید پلوپز شما خراب شده و به دنبال تعمیر آن باشید.
پس درصورتی که پلوپز شما جدید است حتما دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید.
برخی از انواع پلو پز کلا مجهز به دکمه خاموشی نیستند و فقط حاوی یک دمه برای روشن کردن و یک دکمه برای حالت استراحت هستند که دکمه حالت استراحت به منظور گرم نگه داشتن برنج در محفظه مورد استفاده قرار می گیرد؛ در این پلوپز ها لازم است که شما خودتان حواستان باشد تا بعد از پخت برنج دستگاه را از برق بکشید.
اما گاهی هم با وجود داشتن دکمه خودکار داخلی جهت خاموش شدن، پلوپز خاموش نمی شود و برنج می سوزد که در اینصورت باید از تعمیرکار بخواهید دستگاه شما را بررسی کند.

3- انتخاب برنج نادرست

درست است که شما می توانید هر نوع برنجی را درون پلوپز بپزید اما حتما دقت داشته باشید که لازم است با تغییر نوع برنج تنظیمات دستگاه پلوپز را تغییر دهید و با توجه به نوع برنج زمان مناسب را انتخاب کنید.

4- وجود نقص داخلی در پلوپز

گاهی با وجود درست بودن تنظیمات باز هم پلو پز به موقع خاموش نمی شود که در این حالت علت آن می تواند وجود یک نقص داخلی باشد.

5- نقص در ترموستات

ترموستات وسیله ای است که نقش اندازه گیری دمای محفظه داخلی پلوپز و ارسال دستور به المنت های گرمایشی پلوپز را دارد. به همین دلیل در صورت خراب شدن ترموستات دستگاه پلوپز نمی تواند خاموش شود و حتی احتمال ایجاد خطرات جدی مثل سوختن فیوزها و حتی ایجاد آتش سوزی وجود دارد.
در چنین شرایطی لازم است برای کاهش میزان خسارت سریعا نسبت به تعمیرات پلو پز خود اقدام کنید.

6- خراب شدن المنت تولیدکننده حرارت

در صورتی که المنت های گرمایشی دستگاه خراب شده باشند دستگاه قادر به کنترل دما نخواهد بود و با گرم شدن بیش از حد، برنج موجود در محفظه را می سوزاند.
در چنین شرایطی تا قبل از تشخیص مشکل و اقدام به تعمیرات پلو پز هرگز از دستگاه برقی خود استفاده نکنید  چون خسارات و صدمات احتمالی بعدی بسیار بیشتر و خطرناک تر خواهد بود.

 

پریدن فیوز ساختمان هنگام استفاده روشن کردن پلوپز

گاهی ممکن است با حالتی مواجه شوید که بلافاصله پس از روشن کردن دستگاه پلوپز فیوز خانه می پرد، در ابتدا ممکن است فکر کنید که این مشکل هیچ ارتباطی به دستگاه پلو پز شما ندارد اما درصورت مواجه شدن دوباره با چنین شرایطی مشکل در دستگاه شما است و لازم است به انجام تعمیرات پلو پز خود بپردازید.
از جمله علل مواجه شدن با این مسئله می تواند: احتمال وجود نقص در پریز برقی که از آن استفاده می کنید، خرابی کابل برق پلو پز، نشتی آب موجود در پلوپز، خراب بودن بخش هایی مثل المنت های حرارتی، ترموستات یا فیوز حرارتی دستگاه و حتی سوختن برد اصلی پلو پز باشد.
که تعمیر هر کدام از این موارد با مراجعه به یک فرد متخصص و با تجربه امکان پذیر است.

 

علت بسته نشدن در پلو پز

طراحی در پلو پز به این صورت است که یک نوار یا واشر از جنس لاستیک بین در و محفظه پخت و پز برنج قرار می دهند که به بسته شدن کامل و بی نقص در پلو پز کمک می کند. حالا اگر به هر دلیلی این واشر آسیب ببیند و دچار مشکل شود طبیعتا در پلوپز به درستی بسته نخواهد شد.
البته نیازی نیست زیاد نگران باشید چون انجام تعمیرات پلو پز که دچار خرابی واشر شده اصلا کار دشواری نیست و فقط با جایگزین کردن یک واشر جدید مشکل شما حل خواهد شد و هزینه زیادی برای شما به دنبال نخواهد داشت.
البته بهتر است هرچه سریعتر نسبت به تعویض واشر پلوپز خود اقدام کنید تا لازم نباشد به جای تعویض واشر مجبور به تعویض دستگاه خود با یک پلو پز جدید شوید.

 

مشکل روشن نشدن پلوپز

عوامل متعددی موجب ایجاد اخلال در روشن شدن پلوپز می‌شوند که عبارتند از:
وجود مشکل و خرابی در سیم اتصال به برق، نقص در فیوز حرارتی دستگاه، آسیب دیدن مدار داخلی پلو پز برقی.
ممکن است فکر کنید با وجود چنین شرایطی دستگاه شما بدون استفاده است و باید آن را از رده خارج کنید و به فکر خرید یک دستگاه جدید باشید اما نیازی به انجام این کار نیست و شما می توانید با صرف هزینه کمتری نسبت به تعمیرات پلو پز خود و استفاده مجدد از آن اقدام کنید.

 

جمع بندی

استفاده از پلوپز در خانه ها تقریبا به امری رایج تبدیل شده و افراد می توانند با استفاده از آن مدت زمان پخت و پز و حضور در آشپزخانه را به طور قابل توجهی کاهش دهند. با این وجود این دستگاه نیز ممکن است دچار نقص یا خرابی شود‌ در این صورت تنها راه پیش روی شما کنار گذاشتن و خرید دستگاه جدید نیست بلکه شما می توانید با مراجعه به تعمیرکاران مجرب و متخصص مجموعه تعمیراتی سالار سرویس نسبت به تعمیرات پلو پز خود اقدام کنید

این مجموعه با دارا بودن گروهی از متخصصان به شما در تعمیرات انواع لوازم برقی کمک می کنند.

 

اسکرول به بالا